Kalina Kampa

Když se řekne bistro, málokdo si představí neopakovatelný gastronomický zážitek z rukou zkušených kuchařů. Přesto, nebo naopak právě proto, se rozhodl známý šéfkuchař Mirek Kalina otevřít prostor, který dává vzniknout nevšedním a moderním kombinacím. Prostor, ve kterém si užijete interiér ve stylu designových bister, uchvacující výhled na Karlův most a pokrmy, které vám představí netradiční náhled na českou kuchyni. V půvabné budově na pražské Kampě vás čeká koncert chutí laděný na notu originálních a řemeslně propracovaných delikates s důrazem na poctivost a čerstvé suroviny. Menu nabízí pečlivý výběr vlastních receptů a skvělých dezertů stvořených pod mistrovskou taktovkou Mirka Kaliny. Samozřejmostí jsou odborně vybraná vína z celého světa, která dokreslují jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Slovo Miroslava Kaliny

‚‚Své návštěvníky rád hýčkám. Proto si u nás užijí poctivý luxus na talíři i ve sklenici bez okázalých gest. Zaměřujeme se na citlivé snoubení vína pokrmů, které si užije zkušený gourmet, milovník vína i ten, kdo chce zažít něco výjimečného. Přijďte se k nám seznámit zejména s kolekcí vín z Champagne a dalších proslulých francouzských oblastí.‘’

Miroslav Kalina

‚V gastronomii mám rád rozmanitost a nové přístupy. Kromě své ‚‚klasické’’ restaurace Kalina Anežka v Národní galerii jsem chtěl svým klientům nabídnout něco trochu jiného. Podobně jako se dnes už běžně nosí tenisky k saku, i Kalina Kampa je moje osobní vyjádření s osvěžující nekonvenčností, kde netlačíme nic na sílu.’’ Jedná se o novou pražskou kuchyni, jak již můj výraz zlidověl.